bilsteinGroup

Best Choice
for spare parts

SWAG

BEST CHOICE FOR SPARE PARTS

Marka, na której można polegać

Zaufanie nie jest dane. Na zaufanie trzeba zapracować. Najwyższą jakością. Przekonywującym asortymentem. Niezmienną precyzją. Niezawodnym serwisem.

Od ponad 60 lat klienci ufają firmie SWAG jako specjaliście aftermarketowemu, oferującemu niezawodne, trwałe i precyzyjnie wykonane produkty. SWAG to silna marka, na której można polegać. Zawsze, wszędzie.

SWAG jest jednym z wiodących na świecie partnerów motoryzacyjnego aftermarketu. Marka jest znana na rynkach międzynarodowych z oferty ponad 27 000 samochodowych części zamiennych w jakości OE, dostępnych do wszystkich niemieckich oraz innych europejskich samochodów osobowych.

Kontrola jakości

Precyzja doprowadzona do perfekcji

SWAG jest niezmiennie synonimem produktów charakteryzujących się najwyższą jakością produkcji, trwałością oraz precyzją pasowania. Jest to możliwe dzięki współpracy różnych, centralnie nadzorowanych działów zarządzania jakością.

Ogromną rolę odgrywa przy tym proces dopuszczenia produktu. Przed wprowadzeniem do oferty nowej części zamiennej, zlokalizowane w niemieckim Ennepetal, nowocześnie wyposażone laboratorium badawcze przeprowadza drobiazgowe testy pierwszych wzorów produktów. Poziom jakości produkcji ustalany jest w oparciu o badania destrukcyjne oraz niedestrukcyjne. Do badania części elektronicznych wykorzystujemy między innymi urządzenie rentgenowskie, które pozwala na precyzyjne stwierdzenie ewentualnych wad ukrytych wewnątrz obudowy produktu.

Wspomniane wyżej zasady w zakresie zapewnienia jakości dotyczą nie tylko produktów wytwarzanych w Ennepetal, ale odnoszą się również do elementów produkowanych przez starannie wybranych poddostawców.

Własna produkcja

Najnowocześniejsze metody wytwarzania

Centrum kompetencji produkcyjnych firmy bilstein group oraz należących do niej marek jest Dział bilstein group Engineering. To w tym miejscu, na nowoczesnych obrabiarkach CNC wytwarzane są wybrane części
z szerokiego asortymentu marek produktowych febi, SWAG oraz Blue Print. Między innymi powstają tu takie części zamienne do samochodów osobowych:

 • Popychacze zaworowe
 • Napinacze łańcucha rozrządu
 • Pompy oleju
 • Dźwigienki popychaczy zaworowych
 • Wahacze zawieszenia
 • Piasty kół
 • i wiele więcej

Nowoczesne metody wytwarzania oraz wiele lat doświadczeń w produkcji powodują, że Dział bilstein group Engineering jest konsekwentnym producentem najwyższej jakości wyrobów. Na 10 000 metrów kwadratowych powierzchni realizowany jest praktycznie cały łańcuch produkcyjny: od konstrukcji narzędzi
i obróbki maszynowej, po hartownię i kontrolę jakości z własnym laboratorium badawczym.

Strategiczne zarządzanie marką

Rozwiązania skrojone na miarę

Działając w myśl zasady „myśl globalnie – działaj lokalnie” firma SWAG na całym świecie skutecznie wykorzystuje instrumenty strategicznego zarządzania marką. Ciągle prowadzona jest dwukierunkowa komunikacja z dystrybutorami oraz warsztatami, dzięki czemu firma SWAG jest w stanie zapewnić klientom rozwiązania skrojone na miarę.

SWAG – kluczowe fakty

 • Asortyment ponad 27 000 różnych części zamiennych do samochodów osobowych
 • Zaufany partner na niezależnym aftermarkecie
 • Oferta do ponad 80 marek pojazdów
 • Wybrane elementy wytwarzane we własnym zakładzie produkcyjnym